«Політ золотої мушки»

Вчора сходив на хороше кіно. З часу останньої «кіношної» статті я в кіно ходив ще не раз, але цей фільм справді вартий уваги. Чому?

  • Фільм український
  • Новий (2015 р.)
  • Ржачний (навіть третя частина, яка про похорон)
  • Не шедевр, звичайно, але на порядок краще всього того мелодраматичного російського шлаку, що нам згодовує телебачення.

Насправді в фільму є два недоліки.

Перший: з обіцяного гуцульського колориту там хіба пейзажі — герої розмовляють майже чистою українською мовою. Діалекту абсолютний мінімум і він швидше якийсь львівський, максимум — навколишні села. Але на гірські райони не тягне.

І другий недолік: якийсь фйолок умудрився продублювати це все субтитрами, які або слово в слово повторюють сказане, або підставляють якісь абсолютно недолугі заміни.

А загалом фільм класний. І по автентичному стилю і як комедія. Мінімум, що було на обличчях глядачів — посмішка. Вона регулярно змінювалася сміхом, а подекуди щирим реготом.

І якщо ви думаєте, що в наш час протримати глядача півтора години перед екраном нереально без стрілянини і спецефектів — от вам доказ протилежного.

Можуть якщо схочуть!

P.S. Якщо вірити сайту, то фільм буде в прокаті лише до 2 березня. Думаю в інтернетрях його можна буде знайти десь за пів року не скорше. Тому, якщо хочете побачити хороше українське кіно, або просто поржати — поспішайте.