... як в книжці ...

Кажуть, що якщо не вчити історію, то вона буде постійно повторюватися. Насмілюся розвинути цю думку: деякі вигадані історії теж можуть здійснитися, якщо старанно відтворити передумови чи то по незнанню чи через невміння проводити паралелі.
 

І тим, хто читав, і тим, хто не читав, без особливих спойлерів і деталей нагадаю таку собі майже фонову сюжетну лінію з книги «Атлант розправив плечі». Так от там розповідається про зникнення Фахівців (саме таких — з великої букви). Причини — кому цікаво — почитаєте, хто читав — пригадаєте, а наслідки очевидні: цілі галузі починають занепадати і зрештою приходить велика пипка.
 

А задав я це все не просто так.

В останні роки в інтернеті просто засилля обсиралова на адресу таких ключових професій, як педагоги і медики. Хтось звернувся в лікарню і вмер — «лікарі угробили». Проблеми при родах чи в новонародженого — зразу винні акушери і гінеколог. Вчитель обматюкав учня — шкандаль якого світ не видів — «звільнити негайно». А вдарив — розстріл без суду і слідства.
 

А може якщо той вчитель за декілька десятиліть роботи нічого такого собі не дозволяв, то щось не так з учнем? Гіпотеза скажімо так небезпідставна, але Боже упаси висловити її — налетять ЯЖМами і почнуть розказувати які діточки насправді золоті і невинні янголята, і що вони просто не можуть бути причиною інциденту. А якщо є адекватні батьки і стануть на захист вчителя — «то ви змовилися, щоб зацькувати наше золотце ненаглядне».

Ні — я не спорю, що серед педагогів є випадкові люди без жодного хисту до вчителювання, але ж будьмо чесні — більшість «шкандалів» виникає з цілком притомними.
 

З лікарями трохи складніше. Там дійсно є коновали, які прийшли в професію виключно за грошима і мають на совісті цілі цвинтарі. Але є і діаметрально протилежні ситуації — коли лікар є дійсно висококласним фахівцем і береться за справді складні випадки, то очевидно, що успішно закінчуються не всі з них.
 

До чого тут, спитаєте, творчість Айн Ренд? А до того, що коли починаєте якесь публічне обсиралово чи підтакуєте чужому, то завжди майте на увазі, що об'єкт вашої неприязні може зникнути — змінити роботу, піти на пенсію, переїхати в інше місто чи країну. Об'єктивно оцініть наслідки: хто замість нього буде вчити дітей чи лікувати хворих. Буде це краще чи гірше.

Чомусь вважаю, що якщо люди почнуть задумуватися над такою можливістю, то дописів з «праведним гнівом» пацієнтів/родичів/батьків стане суттєво менше.
 

«Якби ви вчились так, як треба...»

Я задовбався розжовувати всі маразми сьогодення...

«Дурдом этой ночью опустел...»

Направду складається таке враження, що обіцяне урізання фінансування тубдиспансерам і дурдомам, стало реальністю і пацієнти останніх переселилися з затишних палат з м'якими стінами в інтернет. Іншого пояснення певним тенденціям і ініціативам я не знаходжу. А найгірше, що з критичним мисленням в нашого народу все тяжко і ініціативи цих ідіотів тиражуються сотнями і тисячами поширювачів.
 

Маразм номер один — маски.

Шановні «віруючі» в те, що маска захищає — подивіться на фото закордонних лікарів — там добре видно як виглядають захисні маски. Захисна маска щільно прилягає до обличчя і здебільшого має фільтр-клапан. Тільки така маска здатна сяк-так захистити вас. Тряпочка в півтора-два квадратні дециметри здатна захистити лише від вас — вона існує, щоб при чханні чи кашлі повітряний потік не розносив ваші бацили на 3-5 метрів.

Тому люди, які носять «тряпочку» особисто мною сприймаються як джерело загрози. Така маска сигналізує, що переді мною хвора людина, яка якогось біса поперлася в люди.

Окремого казана в пеклі заслуговують торгаші, які вимагають вхід в магазин в масці. Це ви, вельмиНЕшановні спричинили «накрутку» цін на марлеві тряпочки до 20 гривень за штуку. «Правильні» маски — захисні — поїхали в Іспанію по дві гривні за штуку, а клаптик марлі продається за 20.

Для тих, кому реально потрібна захисна маска, а платити скажені гроші не хочеться, є хороша новина: фільтр малярної маски має необхідний рівень захисту — фільтрування мікрочасток фарби, щоб вам фіолетові слоники не підказували як правильно фарбувати, здатне відфільтрувати і вірус. Переконайтеся тільки, що вона щільно прилягає, бо саме виконання «корпусу» маски може бути не дуже якісним.

Якщо в масці дихати дещо важче ніж зазвичай — ви одягнули її правильно.
 

Маразм номер два — фобія мігрантів.

«Бляхи»

Срачі про польські бляхи все ніяк не затихнуть, тому попробую зібрати до купи всі аргументи чому я загалом позитивно ставлюся до цього явища і активно користуюся його існуванням :-)

Зразу скажу, що мене нервує в агітаторах за протилежну позицію: вони говорять лозунгами. Максимум короткими реченнями. І сформульоване це все так, що на правду ніби і схоже, а насправді містить її в собі дуже мало. Тому вибачайте за «многабукафф», але свою думку я буду розписувати детально.

Ото ж давайте розберемо що нам парять, і як все є насправді.
 

Брехня №1:

Сукологія

Ото як начитаєшся інтернету скільки всяких уродів розвелося навколо — диву даєшся. Причому чим більше читаєш — тим більше дивуєшся скільки критеріїв підходять під тебе самого.

Так ото зараз я тобі, друже-читачу, розкажу яка я рідкісна сука:

 

...про політику і сміття...

 

Однією із суттєвих перешкод для успіху роду людського слід вважати те, що люди слухаються не того, хто розумніший за інших, а того, хто голосніше за інших говорить.

  Шопенгауер
   
 

Пиши про політику і сміття і тебе будуть читати

  Бублик
   

Теми ці і справді благодатне поле для графоманства, від чого постійно страждає стрічка новин мордокнижки, але раз пишуть всі, то вставлю своїх п’ять копійок і я. Як казала колись приснопам’ятна пані Стася: «А во в Італії якась курва стала депутатом, а я що гірша?»

Наперед прошу пробачити за кількість букофф.

Ото ж теза, яка мабуть найчастіше мусолиться у зв’язку з обидвома цими популярними напрямками дискусії: проблему сміття використовують, щоб понизити рейтинг Садового. Думка має право на життя, але... Давайте-но подивимося звідки цей рейтинг взявся.

Старість не радість.
Я кайфую...
Тут могла б бути...

Шо 'м вам годен вповісти, діти мої: маю шмарки як батоги, напив 'ім си гідно гербати зо «Старим Таліном» і лежу буквою «зю» під ковдрою. Так що, вибачайте друзі, ні в які гори я завтра не їду :-(

Але є і файна новина:

Вересень кирдик

Ще недавно було літо, не встиг пчихнути, а то вже вересень кінчився. Місяць був зачотний, але троха задуже алкоголічний.

Починалося все ніби культурно — з форуму видавців. (Ну і що, що Подерв’янського купив? Все одно — культурно!)

А далі....

Як сваритися з батьками?

Ні, я не жартую. Мене направду дуже цікавить практична сторона питання. Бо вони мене виховали так, що я цього зробити не можу. От щодо посилання наху# будь-кого іншого — жодних проблем. А їх не можу. Бо то є Мама і Тато.

І в мене є така чуйка, що вони знають про цей глюк мого організму і активно ним зловживають.

Якби наші розмови десь за рік-два скласти в діалог, то получилося б щось таке: