... як в книжці ...

Кажуть, що якщо не вчити історію, то вона буде постійно повторюватися. Насмілюся розвинути цю думку: деякі вигадані історії теж можуть здійснитися, якщо старанно відтворити передумови чи то по незнанню чи через невміння проводити паралелі.
 

І тим, хто читав, і тим, хто не читав, без особливих спойлерів і деталей нагадаю таку собі майже фонову сюжетну лінію з книги «Атлант розправив плечі». Так от там розповідається про зникнення Фахівців (саме таких — з великої букви). Причини — кому цікаво — почитаєте, хто читав — пригадаєте, а наслідки очевидні: цілі галузі починають занепадати і зрештою приходить велика пипка.
 

А задав я це все не просто так.

В останні роки в інтернеті просто засилля обсиралова на адресу таких ключових професій, як педагоги і медики. Хтось звернувся в лікарню і вмер — «лікарі угробили». Проблеми при родах чи в новонародженого — зразу винні акушери і гінеколог. Вчитель обматюкав учня — шкандаль якого світ не видів — «звільнити негайно». А вдарив — розстріл без суду і слідства.
 

А може якщо той вчитель за декілька десятиліть роботи нічого такого собі не дозволяв, то щось не так з учнем? Гіпотеза скажімо так небезпідставна, але Боже упаси висловити її — налетять ЯЖМами і почнуть розказувати які діточки насправді золоті і невинні янголята, і що вони просто не можуть бути причиною інциденту. А якщо є адекватні батьки і стануть на захист вчителя — «то ви змовилися, щоб зацькувати наше золотце ненаглядне».

Ні — я не спорю, що серед педагогів є випадкові люди без жодного хисту до вчителювання, але ж будьмо чесні — більшість «шкандалів» виникає з цілком притомними.
 

З лікарями трохи складніше. Там дійсно є коновали, які прийшли в професію виключно за грошима і мають на совісті цілі цвинтарі. Але є і діаметрально протилежні ситуації — коли лікар є дійсно висококласним фахівцем і береться за справді складні випадки, то очевидно, що успішно закінчуються не всі з них.
 

До чого тут, спитаєте, творчість Айн Ренд? А до того, що коли починаєте якесь публічне обсиралово чи підтакуєте чужому, то завжди майте на увазі, що об'єкт вашої неприязні може зникнути — змінити роботу, піти на пенсію, переїхати в інше місто чи країну. Об'єктивно оцініть наслідки: хто замість нього буде вчити дітей чи лікувати хворих. Буде це краще чи гірше.

Чомусь вважаю, що якщо люди почнуть задумуватися над такою можливістю, то дописів з «праведним гнівом» пацієнтів/родичів/батьків стане суттєво менше.