«Дурдом этой ночью опустел...»

Направду складається таке враження, що обіцяне урізання фінансування тубдиспансерам і дурдомам, стало реальністю і пацієнти останніх переселилися з затишних палат з м'якими стінами в інтернет. Іншого пояснення певним тенденціям і ініціативам я не знаходжу. А найгірше, що з критичним мисленням в нашого народу все тяжко і ініціативи цих ідіотів тиражуються сотнями і тисячами поширювачів.
 

Маразм номер один — маски.

Шановні «віруючі» в те, що маска захищає — подивіться на фото закордонних лікарів — там добре видно як виглядають захисні маски. Захисна маска щільно прилягає до обличчя і здебільшого має фільтр-клапан. Тільки така маска здатна сяк-так захистити вас. Тряпочка в півтора-два квадратні дециметри здатна захистити лише від вас — вона існує, щоб при чханні чи кашлі повітряний потік не розносив ваші бацили на 3-5 метрів.

Тому люди, які носять «тряпочку» особисто мною сприймаються як джерело загрози. Така маска сигналізує, що переді мною хвора людина, яка якогось біса поперлася в люди.

Окремого казана в пеклі заслуговують торгаші, які вимагають вхід в магазин в масці. Це ви, вельмиНЕшановні спричинили «накрутку» цін на марлеві тряпочки до 20 гривень за штуку. «Правильні» маски — захисні — поїхали в Іспанію по дві гривні за штуку, а клаптик марлі продається за 20.

Для тих, кому реально потрібна захисна маска, а платити скажені гроші не хочеться, є хороша новина: фільтр малярної маски має необхідний рівень захисту — фільтрування мікрочасток фарби, щоб вам фіолетові слоники не підказували як правильно фарбувати, здатне відфільтрувати і вірус. Переконайтеся тільки, що вона щільно прилягає, бо саме виконання «корпусу» маски може бути не дуже якісним.

Якщо в масці дихати дещо важче ніж зазвичай — ви одягнули її правильно.
 

Маразм номер два — фобія мігрантів.

Чесно — я думав, що після протестів Винники — Тернопіль — Нові Санжари, людям стало бодай трохи стидно і ця тема більше підніматися не буде. А ні. Полювання на відьом «хто звідки приїхав і куди після того ходив» фігачить на всю котушку. Та яке ваше собаче діло хто де коли з ким і скільки? Хто має підозру, що міг заразитися — сидить вдома, хто не має підстав вважати, що він контактував з інфікованими — не сидить вдома. Так — є шанси, що хтось з тої другої категорії недоб(з)дить. Так от суть переважної більшості «карантинних» рекомендацій — як вберегти себе від зараження, а не як не заразити інших.

Мийте руки, не пхайте їх де попало і не жріть що попало і буде вам щастя. І носа не пхайте в чужі життя — буде і щастя і ніс цілий.

Я не в захваті від того, що якийсь відсоток людей на вулиці може бути джерелом інфекції, але ще більше я не в захваті від закликів переслідувати і обмежувати свободу людини просто за факт подорожі закордон.
 

Маразм номер три — на цей раз не коронавірусний — фотки обгорілих зайців, лисиць і йожиків з закликами не палити траву.

По-перше, риби мої, вас життя нічого не вчить: ви вже «наїжджали» на лікарів з найменшого приводу і без. Тепер на них молитеся. «Понаїжджайте» на селян, дочекайтеся, що вони перестануть вам таким мудрим продавати свою продукцію, і доживетеся до того, що будете втридорога купляти забугорне хімічне лайно.

По-друге: ваші аргументи переважно вкорінь дебільні. «Зайчиків шкода». Та вся та по€ботіна, що ви фоткаєте, з точки зору сільського господарства — шкідники (можливо крім йожиків — тут я не впевнений). Це все придумано, в тому числі і для її винищення. Спосіб в наших людей для цього доісторичний, а в більш розвинутих державах для обробки ґрунту вогнем використовуються спеціальні установки. Може і наші селяни дозволили б собі її купити, але ж ви вітчизняні продукти хочете купляти за безцінь, ще й хаяти, що все не так.

А тим хто розказує про шкідливий дим — не викидайте лайно всяке з вікон авто чи під час пікніків на поля і дим буде найзвичайнісінький: СО2 + ефірні олії з трав та листя. Напхані хімією продукти, які тижнями і місяцями лежать на прилавках супермаркетів і не псуються, всяко шкідливіші ніж той дим, який більшість з «диванних екологів» в очі не бачили і не нюхали.
 

В будь-якій незрозумілій ситуації — включайте мозок. І буде всім щастя.